Budapest 2020. augusztus 29.
Tanárok készültek fel egy esetleges újabb online oktatásra az Online Oktatás Pedagógus Konferencián 2020. augusztus 25-én. A téma különösen aktuális, hiszen a bár szeptemberben hagyományos módon kezdődik a tanév az iskolákban, jelenleg nem tudjuk biztosan, hogy későbbi hónapokban nem kerül-e sor mégis „home office” jellegű oktatásra.
Az előadások egy része az online oktatáshoz nyújtott technikai segítséget tanárok és tanítók számára, mert egy felmérés is megerősítette, hogy a tavaszi online oktatás során jellemzően ilyen problémáik adódtak:
Egy általánosiskolás-korú gyermek beiskolázása minimum 15-20 ezer forintba kerül, az utolsó igazi roham a tanszerekért augusztus utolsó hetében érkezik. Ha a gyermeknek új iskolatáska kell, a költségek akár a duplájára is nőhetnek. A REGIO JÁTÉK felmérése szerint a szülők a hagyományos oktatást preferálják.
Egy érdekes felmérést tettek közzé a Gyermeknevelés Portálon arról, mi a véleményük pedagógusoknak a tavaszi online oktatásról. Elsősorban általános és középiskolai tanárokat kérdeztek az online oktatás pozitív és negatív oldalairól.
A felmérés szerint a legtöbb nehézséget a jól használható digitális anyagok hiánya okozta, de sok tanár panaszkodott a számítógépek hiányára és az akadozó internetre is.
Eldőlt, hogy lesz iskolarendőrség Magyarországon. Biztosan vannak olyan iskolák, ahol a béke megőrzésére, az iskolai agresszió elkerülésére enyhítést jelent majd ez a gyógytapasz. A pedagógusok és a szülők egy része azonban tudja, hogy ez nem jelent teljes megoldást, mert ahhoz maguknak az agresszív indulatoknak kellene csökkenniük.
Újabb 12 erdélyi iskola vett részt Marosvásárhely mellett az Etikus Iskola Program első előadás napján 2020. február 22-én.
Mivel az iskolai agresszió és a diákok motivációjának hiánya Erdélyben is sok problémát okoz szülőknek és pedagógusoknak, ezért több iskola fogott össze és hívta meg a Virágozz és Prosperálj Alapítványt. Az alapítvány az Iskolai Agressziókezelési Pedagógus konferenciáról jól ismert Iskolai Agressziókezelési Előadást vitte így a határon túlra, a tavalyi után immár a második alkalommal.
Budapest, 2019. szeptember 4. – Egy 2016 óta tartó együttműködés keretében mintegy 4000 infotanár – s rajtuk keresztül 400 ezer diák – férhet hozzá idén is online a legfrissebb informatikai ismeretekhez. A NetAcademia által biztosított lehetőség keretében a 2019/2020-as tanévtől kezdődően ráadásul már a mesterséges intelligencia alkalmazását is elsajátíthatják, illetve ezt követően oktathatják nebulóiknak a tanárok.
Az iskolakezdéshez kapcsolódó kiadások több tízezer forintra rúgnak a magyar családok életében: a többség alapvető tanszerekre 10-15 ezer forintot, iskolatáskára további 5-15 ezer forintot költ – derült ki a REGIO Játék friss felméréséből.
Lezárult a Baconsult Inkubátor Program támogatásával megvalósult fejlesztés a Green Fox Academynél. A programozó bootcamp a munkaerő-piaci igényekhez igazodva oktatási portfóliója diverzifikálására, valamint a tananyag fejlesztésére fordította a közel 50 millió forint összegű támogatást.
A magyar szülők alkalomszerűen beszélnek csak 18 éven aluli gyermekükkel pénzügyekről, először leggyakrabban 3 éves korban kerül elő a téma – derült ki a REGIO JÁTÉK megbízásából az NRC által készített reprezentatív kutatásból. Míg saját bankszámlát a gyermekek 22 százaléka, addig zsebpénzt 65 százaléka kap, melynek mértéke leginkább a lakóhelytől és az életkortól függ. Az összegyűjtött forintokat legtöbbször élelmiszerre, szórakozásra és ruhákra költik a gyermekek.
A Boehringer Ingelheim és a Tsinghua Egyetem között létrejött együttműködés célja az immunrendszer aktivizálásán alapuló új megközelítések kidolgozása a fertőző betegségek kezelése terén
A Boehringer Ingelheim és a Tsinghua Egyetem között létrejött együttműködés célja az immunrendszer aktivizálásán alapuló új megközelítések kidolgozása a fertőző betegségek kezelése terén
Tízből nyolc 14 éven aluli használta már az internetet, kétharmaduk napi rendszerességgel és főként okoseszközön keresztül szörfözik – derül ki a REGIO JÁTÉK friss kutatásából. A kedvenc online elfoglaltságok sorát a YouTube kezdi. A szülők szerint a neten és tévében megjelenő legnagyobb veszély az erőszak, a félelemkeltő tartalmak, illetve a szexualitás és a trágár beszéd.
Az online oktatással szemben tapasztalható irreleváns félelmeket és sztereotípiákat szeretné végképp eltörölni egy május 31-ig tartó kezdeményezés. Az online oktatás ünnepén bárki kipróbálhatja, milyen is magunkba szívni új – a hétköznapok során hasznos –ismereteket otthonról, kedvenc karosszékünkben ülve vagy éppen egy vonaton utazva.
Világszinten 2,2 milliárd játékos tavaly közel 109 milliárd dollárt költött kedvenc kikapcsolódására. Az elképesztő méretű piac pedig egyre több gyakorlott játékfejlesztőt kíván – erre ad választ a már elérhető Unity játékmotor képzés, melynek keretében a NetAcademia online tanítja meg a résztvevőket a játékfejlesztésre.
2018. 01.15.
Békéscsabai Tankerületi Központ
INFORMÁLIS ÉS NEM FORMÁLIS TANULÁSI LEHETŐSÉGEK KIALAKÍTÁSA A BÉKÉSCSABAI TANKERÜLETI KÖZPONT INTÉZMÉNYEIBEN
SAJTÓKÖZLEMÉNY
2017.11.01-JÉN ELINDULT AZ EFOP-3.3.7-17-2017-00011 KÓDSZÁMÚ PROJEKT A BÉKÉSCSABAI TANKERÜLETI KÖZPONTBAN
A projekt célja olyan informális és nem formális tanulási –módszerek és tartalmak, illetve az ehhez szükséges terek kialakítása az iskolán belül, amelyek:
SAJTÓKÖZLEMÉNY
„ESÉLY A NŐKNEK! KOMPLEX SZAKMAI PROGRAMOK MEGVALÓSÍTÁSA KUNSZENTMIKLÓS TÉRSÉGÉBEN”
Kunszentmiklóson és térségében induló projekt fő célja, a nőket a család- és a munka összeegyeztetésében segítő program megvalósítása és Női Információs és Szolgáltató Központ (Nő-Köz-Pont) létrehozására. A projekt megvalósítására a Felső- Kiskunsági Közösségi Munkások Egyesülete vezette konzorcium 200 millió forint európai uniós támogatást nyert a Széchenyi 2020 program EFOP-1.2.9-17 felhívása keretében.
Az informatikusok kétharmada számít idén is fizetésemelésre, a munkáltatók a legkeményebb bértárgyalásokra a 26-35 év közötti korosztály kapcsán számíthatnak – derült ki a NetAcademia friss kutatásából. Az éves szinten 15 000 informatikust továbbképző oktatócég tapasztalatai alapján bár még mindig alacsony, de tavaly megduplázódott a más területről érkező „szakmaváltó” résztvevők aránya.
Cél a molekulákban rejlő lehetőségek teljes kiaknázása
Az opnMe.com egy központi platformon keresztül biztosít hozzáférést kutatók számára számos, a kategóriájában kimagasló értéket képviselő molekulához és az azokhoz tartozó átfogó információcsomaghoz. A platform közvetlen hozzáférést nyújt függetlenül kutatható molekulákhoz, valamint olyan molekulákhoz is, amelyeket a Boehringer Ingelheim vállalattal együttműködve lehet kutatni.
A magyar gyermekek fele naponta találkozik élőszóban, leginkább fél órában elmesélt történetekkel. A REGIO JÁTÉK kutatásából kiderült, hogy a kicsik az új világok megismerését, a bonyodalmat és a jó győzelmét, míg a szülők a szókincs fejlődését, a szorosabb kapcsolatot és a szórakoztatást szeretik a mesékben. A mai rajzfilmek helyett az újra köztudatba kerülő diavetítő lehet a jó megoldás az élőszóbeli történetmesélés és a vizuális ingerek együttes jelenlétére a kicsik életében.